Boris Johnson do pracowników z Unii Europejskiej: Chcemy Was z powrotem!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

W swoim przemówieniu, przeciwny imigracji, Boris Johnson zachęca pracowników z Unii Europejskiej, by wrócili do Wielkiej Brytanii.

Choć wydaje się, że to hipokryzja i zakłamanie ze strony premiera Wielkie Brytanii, który jeszcze niedawno podpisał ustawę dotyczącą imigracji, która skutecznie utrudniła imigrantom życie i pracę na wyspach, tym razem wnosi o ich powrót do kraju.

Jak powiedział niegdyś Sky News: Możemy zobaczyć całkiem sporą ilość ludzi z całej Unii Europejskiej traktujących Wielką Brytanię tak jakby to była część ich własnego kraju i nie ma nad tym żadnej kontroli, myślę, że powinni być za to demokratycznie odpowiedzialni.

Jak łatwo jest jednak zmienić zdanie w kryzysie. W czasach, gdy gospodarka na wyspach mocno kuleje z powodu koronawirusa, idea imigrantów przyjeżdżających po pracę nie wydaje się już aż tak wyrodna. Na pytanie włoskiego dziennikarze, premier odpowiedział:

– Do naszych włoskich przyjaciół, Włosi, którzy chcą wrócić do Wielkiej Brytanii, powiedziałbym – wracajcie, tutti benvenuti.

 

Reklama